przez

Zakup biustonosza, nie jest łatwą sprawą tak w sklepie tradycyjnym jak i online. Biustonosz ma spełniać kilka funkcji ma być modny, elegancki, dobrze dobrany (ma dobrze prezentować się pod odzieżą zwłaszcza tą dopasowaną, ujawniającą kształt piersi), ale przede wszystkim ma być wygodny. Wygodny to znaczy dobrze dobrany tak, żeby rozmiar miseczki, kształt fiszbin, obwód pod biustem i ramiączka nie powodowały dyskomfortu. Każdy bowiem ucisk niekorzystnie wpływa na zdrowie.

Jak kupić biustonosz online aby pasował idealnie?

Biustonosz to bardzo ważny element damskiej bielizny, wpływa nie tylko na swobodę ruchów, ale również na komfort psychiczny i zdrowie. Wiele kobiet nie potrafi dobrać odpowiedniego biustonosza i często popełnia błąd wybierając nieodpowiedni rozmiar biustonosza. Zbyt duży w obwodzie będzie się przesuwał podczas wykonywania ruchów, zbyt ciasny nie pozwoli nam na swobodnie oddychanie. Podobnie nie będzie zdawał egzaminu biustonosz ze zbyt małymi miseczkami, bo nie tylko będzie deformował biust czyniąc go mniej atrakcyjnym w wyglądzie, ale będzie negatywnie odbijać się na zdrowiu. Dobrze wykonane pomiary pozwolą nam wybrać dobry rozmiar biustonosza i należy pamiętać, że każda kobieta jest inna , dlatego pomiary trzeba traktować indywidualnie jako punkt wyjścia dla doboru idealnego biustonosza.

Kilka rad przed zakupem biustonosza:

  • Skorzystaj z porad brafitterki. Brafitterka, to wyspecjalizowana ekspertka, która potrafi pomóc idealnie dopasować biustonosz. W prawidłowy sposób mierzy obwód pod biustem i w biuście – określa rozmiar miseczki. Zwraca uwagę jak układają się na ciele ramiączka, czy fiszbiny właściwie okalają pierś i czy zapięcie przylega do ciała. Warto poprosić ją o pomoc w doborze biustonosza, szczególnie gdy kobieta ma większy biust, który potrzebuje solidnego wsparcia. Jeżeli nie możesz skorzystać z kontaktu osobistego to poszukaj porad brafitterki w sieci.
  • Wykonaj samodzielne pomiary:
    zmierz obwód pod biustem – to pas (a nie ramiączka) jest odpowiedzialny za podtrzymywanie biustu. Należy ustalić obwód za pomocą centymetra krawieckiego. Trzeba stanąć prosto, przyłożyć centymetr na gołe ciało tuż pod biustem i odczytać wartość bardzo dokładnie. Mierząc należy zwrócić uwagę, aby miara, tak pod biustem jak i na plecach była na tej samej wysokości, równoległa do podłogi. Rozmiary biustonoszy zmieniają się co 5 cm. Czyli dostępne są w obwodzie: 65, 70, 75,80 itd. Kiedy odczytanym rozmiarem jest np. 83 cm to należy wybrać rozmiar 80 a nie 85 bo z założenia pas w obwodzie się rozciągnie i biustonosz będzie luźniejszy.
    zmierz obwód biustu – wielkość miseczek oznaczona jest literami A B C D itd. Należy stanąć prosto i przyłożyć centymetr krawiecki w najszerszym miejscu biustu w linii równoległej do podłogi. Jeżeli biust, zwłaszcza duży nie jest na tyle jędrny żeby dokonać pomiaru, to można założyć miękki biustonosz, który dobrze podtrzymuje piersi. Pomiar należy przeprowadzić luźno nie uciskając biustu.
    korzystaj z tabel producenta, znajdź swój rozmiar w tabeli rozmiarów podanych przez producenta w wybranym przez Ciebie sklepie z bielizną. Zapoznaj się z nimi i prawidłowo odczytaj swój rozmiar biustonosza zanim go zamówisz. Niektóre z firm oprócz tabel posiadają kalkulator rozmiarów, który po wprowadzeniu powyższych danych, a także dodatkowych pytań, pomoże ci ustalić Twój właściwy rozmiar.
  • Zwróć uwagę na opis biustonosza – na skład materiału z jakiego jest wykonany. Najlepsze będą materiały naturalne wysokiej jakości lub ich mieszanki, które zapewnią równowagę pomiędzy ceną, jakością wykonania a funkcjonalnością. Do najlepszych mieszanek zaliczamy bawełnę z dodatkami poliamidu i elastanu.

Jakie rodzaje biustonoszy znajdziesz w sklepie internetowym?

W sklepie online znajdziesz szeroką gamę rodzajów i modeli biustonoszy i z pewnością znajdziesz taki, który idealnie dopasowany będzie do indywidualnych preferencji. Dobrze dobrany niezależnie od wielkości piersi zapewni nie tylko komfort ale również elegancki wygląd. Perfekcyjnie dobrany potrafi zamaskować asymetrię piersi i optycznie je powiększyć i unieść.

  • Push-up – to biustonosz, którego podstawowym celem jest podniesienie biustu do góry. Dobrze podtrzymuje biust i zbiera jego boki. Ustawione pod kątem i usztywnione miseczki dociskają piersi do siebie, uwydatniając wcięcie w biuście i optycznie go powiększając. Mogą go nosić kobiety z małym jak i dużym biustem idealny biustonosz do głębokich dekoltów.
  • Full cup – ten klasyczny model z głębokimi miseczkami zakrywa całą pierś i zapewnia jej doskonałe podtrzymanie. Niemal zawsze ma fiszbiny. Taki fason jest najlepszym rozwiązaniem dla kobiet, których piersi straciły elastyczność. Odpowiedni dla kobiet ze średnim, dużym i bardzo dużym biustem.
  • Half cup – zakrywającą ¾ piersi miseczkę skonstruowano tak, by nadawała biustowi kształt pulchnego zaokrąglonego od góry łuku a jednocześnie zapewniała mu konieczne podtrzymanie. Jest idealny dla kobiet z większym biustem.
  • Plunge – idealny do najgłębszych dekoltów. Dzięki nisko zbudowanemu złączeniu między piersiami sprawdza się w kreacjach z dekoltem typu V. Miseczki mogą być usztywnione lub miękkie, ich zadaniem jest zebraniem piersi do środka i wyeksponowanie pięknej linii dekoltu i piersi. Ramiączka są szeroko rozstawione (nie poleca się paniom z wiotkim biustem).
  • Balkonetka – biustonosz którego miseczka zakrywa pierś na ¾ jej wysokości. Posiada wysoko zabudowane złączenie między piersiami. Zapewnia dobre podtrzymanie, podnosi i zaokrągla piersi. Sprawdza się w przypadku większości biustów, chociaż najlepiej pasuje mniejszym piersiom.
  • Bardotka – ten rodzaj stanika zakrywa tylko dolną część piersi i uwydatnia biust, nadając mu prostą linię. Ramiączka przymocowane są po bokach miseczek. Popularny rodzaj biustonosz w którym najlepiej wyglądają panie o niewielkich lub średnich biustach.
  • Spacer – dopasowuje się do kobiecego biustu. Wykonany z materiału składającego się, z dwóch warstw. Warstwa wewnętrzna posiada dodatek bawełny, która chroni biust i zewnętrznej, która podtrzymuje piersi. Warstwy rozdzielone są materiałem przepuszczającym powietrze. Biustonosz jest wygodny, przewiewny, delikatny i zapewnia duży komfort w noszeniu.
  • Sportowy – to część garderoby kobiety aktywnej fizycznie. Chroni biust przed uszkodzeniami, otarciami, zimnem. Zabezpiecza piersi przed deformacją, której może ulec biust w trakcie intensywnych treningów. Noszenie dostosowanego biustonosza może zredukować pionowe i poziome ruchy piersi. Oddychające tkaniny potrafią wychwycić krople potu, zanim wsiąkną w ubranie i spowodują podrażnienie skóry i dyskomfort.
  • Braletka – miękki biustonosz bez fiszbin. Jego miseczki są trójkątne, wykonane z satyny lub koronki. Dobrze jeżeli cechują się dobrą elastycznością. Nie jest polecany paniom z wiotkim biustem ze względu na konstrukcję, która nie jest wystarczająco mocna, aby w odpowiedni sposób podtrzymywała piersi.

Jaki wpływ na kręgosłup ma źle dobrany biustonosz?

Zadaniem biustonosza jest ustabilizowanie i podtrzymanie piersi. Dobrze dopasowany nie tylko zapewnia atrakcyjny wygląd piersi ale gwarantuje utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Nieodpowiednio dopasowany może doprowadzić do problemów zdrowotnych. Najczęstszym błędem jaki popełniają kobiety przy doborze biustonoszy jest zbyt szeroki obwód, który ma zagwarantować podtrzymanie piersi i zbyt małe miseczki. Źle dobrany biustonosz może powodować problemy ze zdrowiem.

  • Zbyt luźny biustonosz powoduje, że piersi nie są podtrzymywane i opadając w dół pociągają całą sylwetkę do przodu – garbimy się. Zła postawa ciała przyczynia się do chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.
  • Przy źle dobranym biustonoszu może dojść do zespołu bolesnego barku, zwłaszcza u kobiet, które mają duży biust. Pojawiają się zmiany w obrębie obojczyka, barków – wcięcia tkanki miękkiej a nawet zmiany kostne. Dotyczy to głównie kobiet po 50 roku życia.
  • Wpijające się w ciało ramiączko, które uciska nerwy i naczynia krwionośne nie tylko powoduje dyskomfort, ale przyczynia się do bólu ramion, karku, głowy (migrena). Prowadzić może do chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.
  • Zbyt ciasny biustonosz może blokować nam węzły chłonne, których jest dużo w klatce piersiowej i w samych piersiach.
  • Nieprawidłowe rozłożenie ciężaru piersi w miseczkach i uciskanie ich przez fiszbiny, skutkować może mikrourazami, które mogą przekształcić się w torbiele lub zmiany patologiczne w tkance piersiowej.
  • Za mały obwód pod biustem powoduje, że zbyt ciasny biustonosz może nadmiernie uciskać klatkę piersiową i przeponę, powodując problemy z układem oddechowym i pokarmowym.
  • Biustonosz wykonany z materiałów niskiej jakości może powodować reakcje alergiczne, zwłaszcza u osób, które mają delikatną skórę.

Sprawdź ofertę biustonoszy w naszym e-sklepie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.